21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BURSA BEBEKLERİ’NE ARZU ÖZER İMZASI

Bursa'yı simgeleyen özel tasarım 100 bebek Uluslararası Bursa Festivali'nin açılışında tanıtıldı

Arzu'nun Bebekleri'nin tasarımcısı Arzu Özer'in Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) için hazırladığı  Bursa Bebekleri görücüye çıktı.

 56. Uluslararası Bursa Festivali'nin açılışında BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik tarafından tanıtılan özel tasarım 100 bebek Bursa'yı simgeleyen 6 temada hazırlandı.

 Bursa Bebekleri Projesi'nin iki aşamalı olarak sürdürüleceğini belirten Fatma Durmaz Yılbirlik, "Dünyanın çeşitli kentlerinden aldığım o kenti simgeleyen bebeklerden çok geniş bir koleksiyonum var. Vakıf olarak Bursa'nın da kendine özgü bebeklerini üretmeye karar vererek Bursa Bebekleri Projesini başlattık. Bu projede tanınmış bebek yapım sanatçısı Arzu Özer'le işbirliği yapmaya karar verdik. Projemizin ilk etabında Arzu Özer bizim için Bursa'yı simgeleyen 6 temada 100 bebek tasarladı. Bu bebekleri Bursa Festivali'nin açılışında tanıttık ve Vakıf olarak satışına başladık. İkinci aşamada bu bebeklerin yapımını Bursalı kadınlara öğretip Vakıf bünyesinde pazarlayacağız. Bursa'nın köylerinden gelecek kadınlara Arzu Özer tarafından dört aylık bir eğitim verilecek. " dedi

 Çalışmalarını Eskişehir'de sürdüren Arzu Özer, Bursa Bebekleri'ni geleneksel çizgiler taşıyan sanat objeleri olarak tasarladığını, alışılmış folklorik bez bebekler yerine koleksiyon değeri taşıyan bebekler ortaya çıkardığını dile getirdi. Özer, projenin eğitim aşamasına önem verdiğini belirterek proje kapsamında 20 kadına geçim kaynağı yaratılacağını kaydetti.


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri